25. května

29. června 2014 v 14:46 | Vypravěčka |  Den po dni
Ahoj, omlouvám se za delí nepřítomnost, bohužel není tolik času, člověk v dnešní době má mnoho starostí. Za celou tu dobu se odehrálo spoustu změn. Zejména v našich kamarádských vztazích.

Začalo to dost nevinně. Jednoho hezkého dne přišla Líza do školy a sdělila mi a El, že má asi zhoubný nádor, časem se dozvěděl i zbytek třídy, ale to jen proto, že nechodila moc do školy. Říkala nám, že jezdí na ozářky a chemoterapii. Všichni jsme se jí snažili pomáhat, bylo nás jí líto a věřili jsme , že se brzo uzdraví a v pohodě zvládne maturitu a vysokou školu. Bohužel k maturitě připuštěna nebyla viděli jsem to jako podraz od toho učitele. Jenže pozdější situace ukázala jak to všechno doopravdy bylo. Byla pedagogická rada a učitelům se zdálo, že Lízy absence je dost zvláštní a podivná. I my holky jsme si všimli, že jí po chemoterapii nepadají vlasy, za týden se jí změnšil nádor o centimetr. Bylo to prostě divné.
A tak učitelé tedy chtěli zprávu od lékaře. Někteří učitelé byli proti, připadalo jim to dost nevhodné, ale přeci potvrzené od lékaře by to mělo být.

Líza bylo z toho dost naštvaná já nepochopila proč, ona měla pořád výmluvy, že kvůli papíru do Prahy nepojede, že jí to poštou nepošlou, hloupé výmluvy. Postupem času vylézalo na povrch, že si zřejmě vše Líza vymyslela ... Byl to šok. Byla jsem dost překvapená, že jí to ve škole odpustili, přeložili jí do jiného ročníku, ve kterém si musela doplnit docházku!

Opravdu jsem si myslela, že lidi jsou tak zlí, ale až takhle ubozí, že si musí vymýšlet těžkou nemoc... zamrzí to
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama