Červen 2014

15.května

29. června 2014 v 15:00 | Vypravěčka |  Den po dni
Vrchol drzosti

S náma do školy chodí s náma i Lenka, je to docela fajn holka. Je s ní sranda a podle mého názoru má i rozum.
Jednou jsme si všichni povídali o knihách, kdo co rád čte, kdo jaký knihy si kupuje a podobně. Lenka najednou začala vyprávět jak si koupila novou knihu za pětset korun a byla z ní opravdu a doslova hotová. Tka nám vesele převyprávěla knihu. Líze se děj náramně líbil. Líza tedy poprosila Lenku, jestli by ji tu knihu nepůjčila, jenže Lízy nepřítomnost ve škole byla vysoká a proto, co se jí půjčilo většinou člověk už nikdy neviděl. A tak Lenka jí teda knihu půjčila s důvěrou , že jí knihu vrátí.
A co se nestalo Lenka tahala z Lízy knihu celkem dlouho. Několik týdnů jí bombardovala, že by chtěla už knihu vrátit a,le Líza slibovala a nic. Až jednou se tedy holky dohodli, že jí nechá knihu ve skřínce. Lenka si tedy pro knihu přišla a co tam nenašla. Úplně zničenou knihu. Vazba knihy byla dost poškozena. Lenka byla velice naštvaná a ihned Lítu zkontaktovala. Líza ji ihned začala přesvědčovat, že to není možné, že kniha byla v pořádku. Líza se urazila a přestala se s Lenkou bavit. Nakonec se holky domluvili že jí knihu zaplatí. Lenka i řekla, že od té doby jí Líza ignoruje. Nechápu, jak člověk neumí přiznat chybu a když ho člověk na to upozorní, tak se ještě urazí ...

25. května

29. června 2014 v 14:46 | Vypravěčka |  Den po dni
Ahoj, omlouvám se za delí nepřítomnost, bohužel není tolik času, člověk v dnešní době má mnoho starostí. Za celou tu dobu se odehrálo spoustu změn. Zejména v našich kamarádských vztazích.

Začalo to dost nevinně. Jednoho hezkého dne přišla Líza do školy a sdělila mi a El, že má asi zhoubný nádor, časem se dozvěděl i zbytek třídy, ale to jen proto, že nechodila moc do školy. Říkala nám, že jezdí na ozářky a chemoterapii. Všichni jsme se jí snažili pomáhat, bylo nás jí líto a věřili jsme , že se brzo uzdraví a v pohodě zvládne maturitu a vysokou školu. Bohužel k maturitě připuštěna nebyla viděli jsem to jako podraz od toho učitele. Jenže pozdější situace ukázala jak to všechno doopravdy bylo. Byla pedagogická rada a učitelům se zdálo, že Lízy absence je dost zvláštní a podivná. I my holky jsme si všimli, že jí po chemoterapii nepadají vlasy, za týden se jí změnšil nádor o centimetr. Bylo to prostě divné.
A tak učitelé tedy chtěli zprávu od lékaře. Někteří učitelé byli proti, připadalo jim to dost nevhodné, ale přeci potvrzené od lékaře by to mělo být.

Líza bylo z toho dost naštvaná já nepochopila proč, ona měla pořád výmluvy, že kvůli papíru do Prahy nepojede, že jí to poštou nepošlou, hloupé výmluvy. Postupem času vylézalo na povrch, že si zřejmě vše Líza vymyslela ... Byl to šok. Byla jsem dost překvapená, že jí to ve škole odpustili, přeložili jí do jiného ročníku, ve kterém si musela doplnit docházku!

Opravdu jsem si myslela, že lidi jsou tak zlí, ale až takhle ubozí, že si musí vymýšlet těžkou nemoc... zamrzí to