Mladí lidé a senioři

8. srpna 2013 v 16:57 | Vypravěčka |  Zamyšlení nad realitou

Minimálně každý druhý z nás zažil tu trapnou situaci, v autobuse plném lidí, kdy nastoupí starší člověk a nemá si kam sednout. Většina z nás nebo alespoň já se teda zvednu a pustím staršího člověka sednout. Občas se mi stane, že nastoupí starší člověk, který se okamžitě začne hněvat, že zde není místo k sezení. Tohoto člověka také pustím sednout, ale s menší chutí. Na příkladu je zde vidět, že vztahy mezi starší a mladší generací jsou velice složité a vyznat se v nich je snad nadlidský úkol.
V dnešní době mladší generace opovrhuje starší společností. Podle módy mladých lidí jsou starší lidé trapní, nudní a někdy bohužel hloupí. Podle mého názoru to vůbec není pravda. Já staré lidi obdivuji, mají totiž většinu svého života za sebou. Jsou plní zkušeností, zážitků, dojmů. Ví, jak to v životě chodí. Staršímu člověku věřím víc než mladému. Mladý člověk věří jen technice a myslí si, jak ho bůh obdařil moudrostí a rozumem.
Zažila jsem i takové situace, ve kterých dospívající děti vulgárně nadávali staré paní. Možná jim za jejich chování nadávala zbytečně, ale i kdyby, tak mají mlčet a nevšímat si jí. Někteří starší lidé totiž žijí pořád ve svém dávném světě, ve kterém si lidé byli velice blízcí. Jenže my mladí lidé tohle nechápeme nebo lépe nechceme pochopit. Mladí lidé si ale neuvědomují, že jednou v životě budou taky takový. Myslím si, že vztahy mezi starší a mladší generací budou stále horší. Jednou, až budeme taky takhle staří, teprve pochopíme, že náš přístup k babičkám a dědečkům mohl být více přátelský. Ano, každý se asi jednou už pohádal se svými prarodiči, ale to je normální, že se lidé v některých názorech neshodují.
V česku mi vadí na starších lidech, že nás mladé považují všechny za ty špatné. To není dobré. Pro ně jsme líná mládež, která umí jen krást a nechce jít do práce. Je pravdou, že mládež seniory nazývá vzteklými důchodci. Podle mého názoru budou mezi těmito vrstvami společnosti neustálé spory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama