Komiks-kniha pro líné

9. srpna 2013 v 8:07 | Vypravěčka |  Zamyšlení nad realitou

Co to komiks vůbec je? Podle informacích, které jsem si našla na internetu je komiks umělecké médium, ve kterém jsou za sebou chronologicky uspořádány kresby nebo jiná zobrazení s případným doprovodným textem v cílených sekvencích. Dohromady tedy vytvářejí celek, nejčastěji příběh. Podle mého názoru je pravda, že komiks se s knihou vůbec nedá srovnat. Kniha má své kouzlo a komiks určitě také, protože kreslit a zachytit tu situaci příběhu si myslím, že má něco do sebe. Kniha má zase kouzlo v tom, že čtenář se musí do té knihy vžít a rozběhat svou představivost a to je to co některé lidi baví. Záleží zde také na spisovateli, jak tu svou myšlenku čtenářům podá, protože některým čtenářům vyhovuje jiný styl. Zaleží ještě na to, zda je kniha pro čtenáře atraktivní což myslím, že komiks zaujme většinu z nás.
Já osobně komiksy čtu, pouze když je najdu v nějakém časopise. Pro mě komiks není špatný, ale myslím si, že v komiksu si čtenář nevšimne všeho, co by chtěl jeho autor. Já bych řekla, že komiks je také hlavně o umění o tom jak dotyčný nakreslí určitý obrázek. Veškeré vlastně pocity a myšlenky musí ten autor dát do toho obrázku. A poté záleží na čtenáři, zda je z toho obrázku pochytí. Já si osobně přečtu raději knihu, protože tam autor zachytí vše a také se ráda do příběhů vžívám a představuju si to. Faktem je, že komiksy čtou většinou kluci. Nemyslím si, že by to bylo proto, že by byli líní, ale proto, že mají i jiné zájmy. Samozřejmě, že někteří lidé čtou komiksy, protože si myslí, že je to rychlejší a snazší. Je to asi otázka vkusu, kdo se do čeho rád začte.
Jako malá jsem si často listovala třeba Čtyřlístek, nemusela jsem umět ani číst, většinou jsem si příběh podle obrázků vymyslela sama a bavilo mě to. Jenže jak jsem rostla a číst jsem se naučila, zjistila jsem, že komiks jako takový dost omezuje u čtenáře představivost už jen tím, že je tam obrázek daný, že člověk na obrázku vidí, jak kdo vypadá a jak se co děje. Pak člověka napadají otázky jako "Je komiks pro ty, co nemají představivost? Těžko říct, já osobně to tak trochu vidím. Sama se ráda začtu do knihy, kde je vše jen na tom, jak si to představím a v mysli vytvořím já, je to pro mě hezčí.
Jsou pak tedy komiksy jen pro děti? To bych zase tvrdit nechtěla, protože to tak určitě není. Vím, že je to i otázka sběratelství a že se tím většinou zabývají dospělí. Navíc podle komiksů byla natočena řada filmů, jako nejpovedenější bych asi označila 300, Bitva u Thermopyl. Líbí se mi tam hlavně to, jak do filmu do detailu přenesli podobu krve z komiksu. Já osobně, jak jsem již psala, si radši přečtu knížku, zasním se… Ale tím nechci od komiksu nikoho odrazovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maryuuan-Mo Maryuuan-Mo | Web | 9. srpna 2013 v 8:21 | Reagovat

Já mám ráda obojí. Knihy čtu hrozně ráda, ale mám ráda i japonskou mangu a korejskou manwhu (komiksi). Ty americké mě moc neberou a nelíbí se mi ani kresba.

2 pribehykamaradek pribehykamaradek | E-mail | Web | 10. srpna 2013 v 9:32 | Reagovat

Já také ráda čtu obojí :-), ale myslím si že ti co neradi čtou, tak si občas přečtou aspoň komiks :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama